CUPA ROMANIEI / Rapid continua

Dupa frumoasa evolutie din Cupa UEFA, Rapid Bucuresti se apropie cu pasi mari de finala Cupei Romaniei. In meciul tur din semifinalele competitiei, giulestenii au invins Petrolul Ploiesti cu scorul de 4-1. Cum prima repriza s-a terminat la egalitate (1-1), Rapid Bucuresti parea sa aiba probleme cu “gazarii” din Ploiesti. Repriza a doua a aratat insa o echipa feroviara de zile mari. In 7 minute, Daniel Niculae, Viorel Moldovan si Lucian Burdujan au dus scorul la un categoric si meritat 4-1, care a pus capat enigmei asupra uneia dintre finalistele Cupei Romaniei.
In cea de-a doua semifinala, Farul Constanta a trecut cu 1-0 de FC National. Despre meci, desfasurat la Constanta, n-ar fi mare lucru de spus, decat poate faptul ca, intr-o competitie eliminatorie, un meci castigat, chiar la limita, dar in care nu ai primit gol, poate insemna calificarea.