Devenita traditie, intalnirea campulungenilor s-a petrecut anul acesta sambata, 13 septembrie. Deoarece rubrica meteo nu prevestea nimic bun, ireductibilii bucovineni din Montreal s-au intalnit de asta data intr-un restaurant cu arome europene, din sudul metropolei. Oaspetii – veniti din tara sau chiar Noua Zeelanda – au facut ca voia buna si bucuria revederii sa fie la inaltime, cum se cuvine. Pentru anul viitor, va asteptam din nou, cu mic cu mare, la inceput de septembrie.