Trecem la ora de iarna

0
125

Duminica, 2 noiembrie, Canada trece la ora de iarna. Ora doua noaptea va deveni ora unu. In Romania, ca si in tot restul Europei, trecerea la noua ora s-a facut inca din week-end-ul trecut.

In Canada, ora de iarna va ramane in vigoa­re pana in a doua duminica a lunii martie 2009. Singura provincie care nu schimba ora este Saska­tchewan, care nu a adoptat niciodata ora de vara.

Schimbarea orei este un bun prilej de a va aminti ca e timpul sa inlocuiti bateriile detectoa­relor de fum. Nu uitati sa faceti si acest lucru, pe langa datul ceasului inapoi.