Bayern Munchen-Steaua: 3-0. Si totusi sunt sanse

Stelistii nu pot iesi din pasa neagra. Este al 13-lea meci fara victorie in campionat sau Liga Campionilor. Dorinel Munteanu spera ca echipa lui sa dea lovitura chiar la nemti acasa dar, in final, stelistii au plecat cu tolba plina. Germanii au inceput meciul in forta, iar italianul Toni a ratat cu seninatate patru ocazii uriase in primele 15 minute. Desi Steaua era groggy, Radoi putea da lovitura, daca voleul lui de la 25 de metri nu ocolea milimetric vinclul nemtilor. Repriza s-a terminat 0-0 si toti sperau intr-o minune.

La reluare, Bayern s-a napustit asupra portii lui Zapata, Ribery a facut instructie cu apararea stelistilor, iar golurile au venit: doua Klose si unul Toni.

Chiar cu un singur punct castigat, Steaua mai are sanse sa prinda primavara Cupei UEFA, daca bate in ultimul meci echipa lui Mutu. Fiorentina a pierdut acasa cu Lyon si vine peste doua saptamani in Ghencea, la un meci pe viata si pe moarte. Din pacate, cel mai bun fotbalist stelist – Goian – nu va juca, dupa ce a luat cartonas galben la München.