Steaua pierde în prelungiri

Steaua Bucureşti a ratat, miercuri seara, ultima şansă de a ajunge în primăvara europeană, după ce a pierdut cu 0-1 în faţa italienilor de la Napoli. De un singur punct aveau nevoie jucătorii antrenaţi de Marius Lăcătuş pentru a se califica în faza superioară a Europa League în meciul disputat, în deplasare, contra lui Napoli. Punct pe care l-au avut în mână până în minutul 93, când italianul Cavani a marcat, în urma unei lovituri de colţ, aducând victoria şi calificarea echipei sale. În prima repriză, Stea­ua Bucureşti a practicat un meci frumos, având şi o mare ocazie de a deschide scorul, irosită de Ricardo; în repriza a doua, jucătorii au rămas fără benzină şi au trecut foarte rar de linia de centru a terenului.