Românul Serghei Ţvetcov a câştigat Turul Coreeei de Sud

P. R.
P. R.
Articolele semnate cu P.R. provin de la agențiile de presă cu care lucrăm sau din surse publice.

Ciclistul român Serghei Ţvetcov a câştigat, duminică, Turul ciclist al Coreei de Sud, cursă desfăşurată pe parcursul a cinci etape.

În clasamentul final, Ţvetcov a fost urmat de kazahul Stepan Astafiev (Vino Astana Motors), la 28 de secunde, şi de italianul Matteo Busato (Wilier Triestina Selle Italia), la 37 de secunde, etc.

Etapa a cincea, desfăşurată duminică, la Seul, pe distanţa de 65 de km, a fost câştigată de olandezul Raymond Kreder (Team Ukyo), cu timpul de 1 h 21 min 05 sec, urmat de estonianul Mihkel Raeim (Israel Cycling Academy), de sud-coreeanul Joonyong Seo (KSPO Bianchi Asia Procycling), ambii în acelaşi timp, etc. Ţvetcov s-a clasat pe locul al 31-lea, în acelaşi timp cu învingătorul.

- Publicitate -

On continue de se protéger!

Ultimele articole

Simona Halep, abandon la Roma, după o accidentare

Simona Halep a fost nevoită să abandoneze în meciul cu germanca Angelique Kerber, miercuri, în runda a doua a...