CF Montreal s-a calificat în semfinala conferinței est a MLS

Viorel Anghel, absolvent de Filo­sofie, a început să lucreze în pre­să în 1995, la ziarul Ulti­ma oră şi la agenţiile de pre­să Infomedia şi AR Press (Ro­mânia Liberă). A fondat şi condus, din 1999, mediaTRUST România, una dintre cele mai importante firme de monitorizare a presei din ţară. În Canada, din 2004. Pasionat de webdesign şi ascultător de muzică "made in Canada".

Echipa de fotbal CF Montreal s-a calificat ieri seară în semifinala conferinței est a Major League Soccer (MLS), după ce a trecut de Orlando City.

Montreal s-a impus cu 2-0, prin golurile înscrise de Ismaël Koné în minutul 68 și Djordje Miahilovic, din penalty, în prelungirile meciului.

- Publicitate -

Echipa din Quebec își va afla viitoarea adversară azi, când se dispută întâlnirea dintre New York City FC și Inter Miami.

Ultimele articole

Învinsă de Croația, Canada e eliminată de la Cupa Mondială

Selecţionata Croaţiei, vicecampioana mondială, a obţinut prima sa victorie la Cupa Mondială de fotbal din Qatar, 4-1 (2-1) cu...