Milos Raonic, revenire cu o victorie după aproape doi ani de absență

Tenismanul canadian Milos Raonic a obţinut, luni, victoria în primul său meci jucat după o pauză de aproape doi ani, 6-3, 6-4 cu sârbul Miomir Kecmanovic, al cincilea favorit al turneului pe iarbă ATP 250 de la ‘s-Hertogenbosch (Olanda), dotat cu premii totale de 673.630 de euro.

Raonic (32 ani), care nu are clasament în acest moment, nu mai jucase în circuitul profesionist din iulie 2021, din cauza unei suite de accidentări.

Canadianul a obţinut victoria după o oră şi 25 de minute, acesta fiind al 50-lea său succes pe iarbă. Următorul său adversar va fi australianul Jordan Thompson sau francezul Giovanni Mpetshi Perricard.