Galatasaray – Steaua: 2 – 2

Un rezultat bun, dar Steaua putea da lovitura pe unul dintre cele mai vulcanice stadioane din lume. In minutul 13, ai nostri conduceau cu 2-0, iar stadionul era amutit. Dayro Moreno si Nicolita au inscris dupa faze in care norocul ne-a suras.

Din pacate, stelistii n-au stiut sa gestioneze situatia, au lasat spatii mari in apa­rare, iar turcii au revenit. Egalarea s-a produs in minutul 47 si vedeam in fata ochilor scenariul de trista amintire din semifinala cu Middlesborough.

Noroc ca turcii s-au stins, asa ca finalul a apartinut jucatorilor lui Lacatus.

Pe Nicolita l-a tradat din nou tehnica rudimentara si a irosit doua ocazii mari de gol. Marea achizitie a Stelei, Toja, a fost o mana moarta, macrameurile lui de pe teren parand venite din anii ‘70 ai fotbalului.

Steaua are prima sansa si nu trebuie s-o rateze la Bucuresti, pe 27 august. Alex Cozianu