Simona Halep trece de Azarenka la Wimbledon

0
218

Simona Halep a trecut ușor de Victoria Azarenka pe care a învins-o în două seturi: 6-3, 6-1

Embed from Getty Images

Cele două s-au întâlnit până acum de patru ori, iar scorul era, până la acest meci, egal: 2-2. Singurul confruntare pe iarbă fusese câștigată de Simona Halep, la Wimbledon, în 2017.

Embed from Getty Images

Azarenka a greșit foarte mult în acest meci, iar Simona a fost pe fază și a profitat de ocaziile oferite de adversara sa.

Embed from Getty Images

Simona e calificată în optimile competiției unde o va putea întâlni pe Polona Hercog (Slovacia) sau americanca Cori Gauff, una din senzațiile acestei competiții, care a învins-o pe Venus Williams.

Embed from Getty Images