Arogantul Mourinho ingenunchiat

Meciul de anul trecut din aceeasi faza a aceleiasi competitii de fotbal, Cupa Campionilor, s-a reeditat anul acesta, cand Chelsea Londra a intalnit pe FC Barcelona in optimi. Daca anul trecut, echipa lui Jose Mourinho, Chelsea, s-a calificat in dauna spaniolilor, dupa un meci de vis la Londra (4-2 pentru englezi), anul acesta a venit randul elevilor lui Frank Rijkaard sa faca spectacol si sa invinga chiar pe “Stamford Bridge”, stadionul lui Chelsea.
Meciul a avut de toate, inclusiv doua autogoluri (Motta, pentru Chelsea, si Terry in favoarea Barcelonei), precum si o eliminare, in tabara lui Chelsea. Golul victoriei a fost marcat de vedeta spaniolilor, Samuel Eto’o, care l-a ingenunchiat astfel pe arogantul portughez Mourinho.
Duelul Spania-Anglia este totusi 1-1, dupa ce Arsenal Londra a invins, surprinzator, in deplasare, pe nimeni alta decat Real Madrid. “Englezul” Thierry Henry a marcat singurul gol al meciului, dand mari sanse echipei sale sa elimine echipa “galacticilor” de la Real.

Juventus a capitulat in fata nemtilor

- Publicitate -

Accidentat, Adrian Mutu nu a jucat in meciul sustinut de echipa sa, Juventus Torino, in compania celor de la Werder Bremen.
Condusa cu 1-0, revenind si conducand chiar cu 2-1, Juventus a fost invinsa in deplasare dupa ce nemtii au marcat doua goluri in numai cinci minute, ultimul in prelungiri.

Ultimele articole

Cinci sportivi de la clubul de karate AKAS vor participa la campionatele mondiale din Florida

Cinci sportivi antrenați la clubul de karate AKAS de către Alexandru Sorin vor participa la campionatele mondiale organizate de...